10-10-2023

ВИЗНАЧНІ УКРАЇНСЬКІ МАТЕМАТИКИ

 

 

 

 

МИХАЙЛО КРАВЧУК: МОЯ ЛЮБОВ – УКРАЇНА І МАТЕМАТИКА 

"...Майже жодне явище в створенні математичної науки в Україні не сталося без його участі, ...ані закладалися перші українські школи в місті і по селах, перші курси, перші українські університети (народний і державний), ... ані утворювалася математична термінологія або наукова мова... - нічого цього не робилося без найактивнішої участі Михайла Кравчука", - так писалося в характеристиці на нього, надісланій до Всеукраїнської академії наук 1929 р. у зв'язку з висуненням його кандидатури в дійсні члени академії.

9 жовтня 1892 року народився найвидатніший український математик XX століття Михайло Кравчук. Докладніше на нашій сторінці у Фейсбуці.

 02-10-2023

МАСОВІ ЗАХОДИ

 

2 жовтня 2023 року, до Дня захисника та захисниць України, на базі бібліотеки НТУ відбулося відкриття художньо-творчої виставки робіт викладачів та студентів кафедри комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну.

З вітальним словом виступив завідувач кафедри Микола Кузьмінець та подякував учасникам за представлені роботи національно-патріотичного спрямування, частина з яких піде на аукціон для допомоги ЗСУ. Він також висловив подяку за надані відстріляні гільзи, які силою мистецтва було перетворено на артоб’єкти.
Викладач живопису Євген Верхградський зробив огляд графічних технік та художньої складової представлених робіт, побажав подальших успіхів та творчого натхнення.
Відбулося обговорення представлених робіт, автори поділились тим, що саме надихнуло на створення таких образів та були озвучені плани щодо розширення та проведення подібних виставок в інших культурно-освітніх закладах столиці.
Виставка експонується за адресою:
НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, читальний зал навчальної літератури, кім. 804.
Термін експонування: 2 жовтня - 31 жовтня 2023 року.
Фотографії заходу можна подивитися у Фотогалереї. Меню сайту: "Про нас / Фотогалерея".
 


02-10-2023

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо вашій увазі дайджест «Найдивовижніши мости світу».

Мости – масивні споруди з бетону та металу, які важать тисячі тонн, і залишаються стояти навіть під час руйнівних стихійних лих, таких як землетруси, повені та урагани. Мости дозволяють людям долати численні природні перешкоди, такі як озера та річки, і є невід’ємною частиною сучасних залізничних перевезень.

Незважаючи на всю їхню важливість, ви навряд чи часто читали книги або статті, що вихваляють велич мостів. Давайте виправимо цей недогляд.

У цій добірці ви познайомитеся з найбільшими мостами світу. Але це буде не просте порівняння по довжині, площі або висоті. Всі споруди в цьому дайджесті будуть чимось виділятися, саме тому на них і варто звернути увагу.

Особливо цікаво буде ознайомитися з цим дайджестом студентам, які обрали своєю професією «Будівництво мостів і транспортних тунелів».

Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.

 02-10-2023

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

 

 

З нагоди  Дня Захисників та Захисниць України в науковому читальному залі бібліотеки (НБК, 8 поверх, кім. 802) представлена книжкова виставка «Історія великого народу».

 

Не випадково це свято співпадає з днем українського козацтва. На книжковій полиці експонуються матеріали з фонду бібліотеки про багаті і славні козацькі традиції, які  сьогодні продовжують наші воїни – захисники боронячи  нашу державу. 

 30-09-2023

СВЯТА УКРАЇНИ

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Сьогодні важко переоцінити  роль  бібліотеки у збереженні та популяризації знань, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки,  просуванні української мови, культури та літератури. Під час війни кожен з нас робить внесок в загальну справу Перемоги. Ми стали гуманітарними штабами, волонтерськими та консультаційними центрами,  підтримуємо військових та внутрішньо переміщених українців.

Шановні колеги! Від щирого серця вітаємо з професійним святом! Миру та Перемоги нам! З повагою, Колектив бібліотеки Національного транспортного університету.

 27-09-2023

ДО 105 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

 

 

СУХОМЛИНСЬКИЙ ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ – ГУМАНІСТ, МИСЛИТЕЛЬ, ПЕДАГОГ

28 вересня в Україні та світі відзначають 105 річницю від дня народження людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це - видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський. 

Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання.

Докладніше

 25-09-2023

ОБСЛУГОВУВАННЯ ЧИТАЧІВ

 

ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ СТУДЕНТІВ

АВТОМЕХАНІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 907)

 

СТУДЕНТИ ПЕРШИХ КУРСІВ ОБСЛУГОВУЮТЬСЯ

З 25 вересня по 29 вересня 2023 року

з 9.00 до 17.30

 

АА-I-1    АА-I-2    АА-I-3   АА-I-4

АА-I-1 тех.   АА-I-2 тех.    

АБ-I-1    АД-I-1    ДМ-I-1   ЕО-I-1    МВ-I-1   ТЗ-I-1

 

СТУДЕНТИ II–V КУРСІВ ОБСЛУГОВУЮТЬСЯ

з 14.00 до 17.30

При собі мати студентський квиток або залікову книжку, ручку.

 24-09-2023

ВИЗНАЧНІ УКРАЇНСЬКІ МАТЕМАТИКИ

 

 

Михайло Остроградський посідає в історії математики одне з найпочесніших місць. Результати багатьох його наукових досліджень увійшли в підручники. Попри те, що лише невелика частина досліджень стала надбанням сучасної европейської науки, його ім’я набуло широкого визнання далеко за межами Батьківщини. Михайло Остроградський був академіком не тільки Російської, але й Туринської, Римської, Американської академій і членом-кореспондентом Паризької академії наук. Почесний доктор Київського, та почесний член Харківського університетів. ЮНЕСКО в 2001 році внесла Остроградського до переліку видатних математиків світу.

Докладніше на нашій сторінці у Фейсбуці.

 18-09-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (вересень 2023)".

 

УВАГА! ЕБ поповнилася виданнями ВД «Академперіодика» НАН України і Інституту історії України НАН України та виданнями художньої літератури.

 

 18-09-2023

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Запрошуємо вас до перегляду нових надходжень літератури, що надійшли до бібліотеки у вересні місяці (меню сайту : «Бібліотечний гід / Нові надходження / Нові книги у бібліотеці»).

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20