17-05-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 16-05-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 13-05-2024

ЛЮДИ НАУКИ

 

 

 

 

ВАСИЛЬ РЕМЕСЛО – ХЛІБНИЙ БАТЬКО ХХ СТОЛІТТЯ

Видатний  вчений-селекціонер. Доктор сільськогосподарських наук, професор,  академік  АН СРСР,  ВАСГНІЛ, член-кореспондент  АН НДР, Заслужений діяч науки УРСР.

Українець Ремесло Василь Миколайович — автор розробок  та впровадження  вирощування високоврожайних сортів зернових, стійких до екстремальних погодних умов. Людина, яка своїми талантом і працею прославила Україну, Пшениці Василя Ремесла годували й годують Україну і вирощуються у багатьох країнах світу.

Незважаючи на широкомасштабне вторгнення Росії в Україну та десятки гектарів спалених полів, розбиту і вкрадену сільськогосподарську техніку, Україна залишається в десятці найбільших виробників пшениці у світі. Важко уявити, які об’єми зерна можна було б зібрати, якби не наші ненажерлеві сусіди, що без запрошення “прийшли у гості”.

 

Україна давно вже заслужила почесне місце серед лідерів зерновиробництва. Чималу роль у цьому відіграв Василь Ремесло. Хто він і що зробив – читайте у нашому інформ-релізі. Докладніше ... 

 

 08-05-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

 

 

 

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ 

Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. 

 

 

 

 

 

 

 03-05-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

 
7 ТРАВНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КИЇВСЬКОГО ФУНІКУЛЕРА
У багатьох світових столицях є свої транспортні родзинки. Це монорельси, двоповерхові автобуси, рикші та багато чого іншого. Є свій екзотичний транспорт і в Києві – фунікулер.
Фунікулер у Києві, незважаючи на те, що є одним із видів транспорту, входить до числа пам'ятників архітектури столиці України 19 століття.
Якщо вам цікава історія винекнення фунікулера та його сьогодення пропонуємо переглянутим дайджест “Історія київського фунікулера”.


29-04-2024

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у квітні поточного року.

Меню сайту: "Навігатор ресурсами бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (квітень 2024)".

 

 25-04-2024

ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

 

Висловлюємо щиру подяку Онищенку Артуру Миколаєвичу, завідувачу кафедри мостів, тунелів та гідротехнічних споруд, доктору технічних наук, професору за подаровані до фонду бібліотеки монографії :

  • «Забезпечення надійності та довговічності гідротехнічних  споруд транспортного будівництва з дорожніх водопропускних труб в умовах експлуатації»;

  • «Транспортні споруди із металевих гофрованих конструкцій: проектування, будівництво, випробування;

  • «Теоретичні та практичні методи проектування залізобетонної плити проїзної частини з незмінними опалубка ми на транспортних спорудах»

та навчального посібника «Водопостачання і водовідведення, теплогазопостачання і вентиляції».

 

Книжкові дарунки  стали вагомим внеском до нашого фонду і допоможуть в освітньому процесі нашим студентам, а ми маємо можливість познайомити Вас з сучасною науково-методичною літературою.

 23-04-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГ І АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Книги — це справжній всесвіт для мрійників. Одні мрійники пишуть про неймовірні історії й небачені світи, інші занурюються в написане, подорожуючи в просторі та часі, не виходячи з дому. Книги володіють унікальною здатністю як розважати, так і навчати людей. Вони одночасно є засобом для дослідження найпотаємніших куточків нашої душі та всього, що знаходиться за межами нашого особистого досвіду. Щоб підкреслити важливе значення книг, письменників та авторських прав, які їх захищають, ЮНЕСКО в 1995 році проголосила Всесвітній день книг і авторського права (World Book and Copyright Day), який відзначається щорічно 23 квітня.
 
Всесвітній день книги і авторського права – це щорічна подія, присвячена святкуванню радості читання і цінності книг. Щороку 23 квітня люди в усьому світі беруть участь у заходах, щоб визнати важливу роль книги як сполучної ланки між минулим і майбутнім, як мосту, що з’єднує покоління і культури. Цього дня ЮНЕСКО разом з міжнародними організаціями, що представляють видавців, книготорговців та бібліотеки, обирає місто, яке на один рік стає Всесвітньою столицею книги, щоб очолити різні ініціативи, які підтримують імпульс святкування цього дня. Докладніше ...
 


22-04-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ

22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі. І дійсно, Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час відношення людини до Землі, як до свого помешкання, є тільки споживацьким. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Питання тільки в тому, яким є цей вплив: позитивним чи негативним? Ця дата дозволяє кожному поставити собі це питання, а також задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки. Докладніше ...
 


15-04-2024

ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

 

 

ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ ВІД КАТЕРИНИ СОФІЙЧУК

І знову приємний сюрприз для бібліотеки… Ми отримали чудовий подарунок від кандидата економічних наук, доцента Софійчук Катерини Костянтинівни – автореферат дисертації та дисертацію «Scientific and methodological support for controlling in the enterprise management systems». 

Щиро дякуємо пані Катерині за таку добру ініціативу, адже подаровані видання неодмінно стануть вагомим доповненням до зібрання наукових видань Електронної бібліотеки НТУ.

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20