02-04-2022

ІНТЕЛЕКТУАЛИ-НАУКОВЦІ

 

 

 

2 КВІТНЯ - 160 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ НІКОЛАСА М’ЮРРЕЯ БАТЛЕРА

Ніколас Мюррей Батлер був американським філософом, дипломатом, педагогом і глобальним мировим активістом. Він отримав Нобелівську премію миру за пропагування пакту Бріан-Келлог. Батлер був видатним студентом з раннього віку і до 22 років він здобув докторську ступінь. Він почав працювати співробітником кафедри філософії в Колумбійському коледжі і, прослуживши університет більше півтора десятиліть, став його президентом. Батлер залишався президентом Колумбійського університету 43 роки і залишається президентом університету, який триває найдовше. Крім того, він вважається його найвпливовішим президентом через події, що відбувалися в університеті за часів його перебування на посаді. Він відкрив нові будівлі, нові кафедри та перетворив університет на один з найкращих навчальних закладів у світі. Батлер також був важливим членом Республіканської конвенції і був її частиною протягом майже п'яти десятиліть. Його найвидатнішою роботою було створення Фонду Карнегі за міжнародний мир, який він очолював 20 років.

Докладніше

Дитинство та раннє життя

Ніколас Мюррей Батлер народився 2 квітня 1862 року в місті Елізабет в Нью-Джерсі від Генрі Батлера та його дружини Мері Батлер. Батько працював на фабриці виробництва, а мати, яка була дочкою священнослужителя, доглядала за родиною.

 

Немає інформації про школи, які відвідував Ніколас Мюррей Батлер, коли він був дитиною, але, на думку більшості звітів, він був геніальним учнем, який виділявся завдяки своїм відмінним оцінкам протягом усіх шкільних днів.

 

Після закінчення школи Ніколас Мюррей Батлер пішов в Колумбійський університет, тоді відомий як Колумбійський коледж і закінчив ступінь бакалавра в 1882 році. У 1883 році закінчив ступінь магістра, а в 1884 р. Здобув ступінь доктора. Він також магістр і докторську ступінь в Колумбійському коледжі. Блудний запис Батлера ще як студент побачив Теодора Рузвельта, називаючи його "Ніколасом Чудотворним".

 

Кар'єра

Провівши деякий час у Парижі та Берліні у 1885 р. Для подальшого підвищення своєї освітньої кваліфікації, Нікос Мюррей Батлер приєднався до відділу філософії Колумбійського коледжу як один із найперспективніших членів. Він продовжував би служити університету з відзнакою протягом шести десятиліть.

 

Незважаючи на свою майстерність студентом, Ніколас Мюррей Батлер зробив свою оцінку в Колумбійському коледжі.У 1887 р. Він був одним із співзасновників нью-йоркської школи підготовки вчителів, яка згодом стала називатися Педагогічним коледжем, приєднаним до Колумбійського університету.

У 1890 році він став викладачем університету Джона Хопкінса, але пробув там лише рік, а в наступному десятилітті працював членом Ради освіти Нью-Джерсі.

 

У 1901 році Ніколас Мюррей Бертон став тимчасовим президентом Колумбійського університету, а в 1902 році він став президентом установи. Він продовжував працювати президентом університету протягом 43 років і став його найдовшим президентом в історії. За час перебування на посаді університет був розширений, включаючи безліч нових кафедр та будівель, які твердо визнали його одним із найкращих університетів у світі.

 

Ніколас Мюррей Батлер був учасником Республіканської національної конвенції протягом 49 років, починаючи з 1888 року і був впливовим членом.

 

У 1916 році Батлер провів агітацію за свого друга Еліху Кореня, який домагався висування республіканської кандидатури у президенти, але це виявилось невдалим. У 1920 та 1928 рр. Він намагався забезпечити номінацію для себе, але не вдався до обох своїх спроб.

 

Батлер також допомагав об'єднати світ академії та політики в його прагненні досягти глобального миру. Окрім того, що він був головою Конференції озера Мохунка з міжнародного арбітражу, Батлер також відповідав за залучення фінансування в розмірі 10 мільйонів доларів від Ендрю Карнегі для Фонду Карнегі за міжнародний мир. Він очолював Фонд два десятиліття, починаючи з 1925 року.

 

Нагороди та досягнення

Ніколас Мюррей Батлер отримав Нобелівську премію миру в 1931 році разом з Джейн Еддамс за просування пакту Бріан-Келлог і його внесок як лідера більш орієнтованої на істеблішмент частини американського руху за мир.

 02-04-2022

НАЦІОНАЛЬНІ СТАНДАРТИ УКРАЇНИ

 

Від 01.04.2022 набуває чинності національний стандарт ДСТУ 9112:2021 «Кирилично-латинична транслітерація і латинично-кирилична ретранслітерація українських текстів. Правила написання». Стандарт запропонували й розробили фахівці Державної науково-технічної бібліотеки України та Технічного комітету 144 «Інформація і документація».

Цей стандарт поширюється не тільки на бібліографічні записи, а й на всі українські тексти від X століття до наших днів, включаючи власні назви. Отже, маємо всі законні підстави відтворювати літеру «ї» не за російським зразком (Kyiv, Ukraina), а так, як це відповідає історії, фонетиці та граматиці української мови: Kyїv, Ukraїna (система А), Kyjiv, Ukrajina (система Б). Маємо транслітераційні правила, які забезпечують повну еквівалентність кириличного й латиничного записів. Значення цього стандарту особливо зростає з огляду на недавні рішення Євросоюзу щодо України, адже невдовзі українська мова, нарівні з іншими європейськими мовами, займе гідне місце у сценаріях багатомовного опрацювання природної мови, зокрема машинного перекладу.

 28-03-2022

БЕЗКОШТОВНІ НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ

 

ДЕСЯТКИ КОМПАНІЙ ЗРОБИЛИ СВОЇ ПОСЛУГИ БЕЗКОШТОВНИМИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Деякі компанії зробили свої сервіси безкоштовними, або майже такими. Перелік налічує десятки брендів, і поповнюється щодня новими найменуваннями.

Хороші можливості відкриваються для тих українців, які хочуть вивчити іноземну мову, або ж пройти якийсь новий для себе курс. 

Докладніше

 

БЕЗКОШТОВНІ НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ

Busuu – можна три місяці безкоштовно вчити іноземну мову (на сайті доступно 12 мов).

Drops – всі українці мають рік безкоштовного преміум користування.

Preply – скасували будь-які комісії з учнів та викладачів. На сайті можна вчити іноземні мови.

Ling App – додаток став безкоштовним.

uTalk – безкоштовний доступ до вивчення іноземних слів.

LingQ – українцям тепер доступний преміум-акаунт, де є доступ до 24 іноземних мов. Щоб отримати доступ треба написати в підтримку.

Simple English – пропонують безкоштовне вивчення англійської мови для дорослих та дітей.

The Campster – всі курси стали безкоштовними.

Coursera – всі курси стали безкоштовними.

CreoStudy – безкоштовний курс для бажаючих освоїти платформу Upwork.

Креативна практика – можна безкоштовно пройти курс по дизайну.

Humanitarium – українцям дарують 12 відеоуроків з дизайну, філософії. Промокод: 068-5072.

Boosta — відкрили безкоштовний доступ до чотирьох джігітал-курсів.

 27-03-2022

ПОСЛУГИ ТА СЕРВІСИ

 

 

 

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ БІБЛІОТЕКИ НТУ НА ДОПОМОГУ ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСУ 

Звертаємо увагу наших шановних користувачів, що попри складний час життя у сфері навчання й науки триває.

Обмеження внесли свої корективи в нашу роботу і додали незручностей, але бібліотека і далі продовжує надавати доступ до електронних  ресурсів, якими ви можете скористатися дистанційно.

Подаємо короткий огляд ресурсів, найбільш популярних серед користувачів.

Докладніше

 

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ БІБЛІОТЕКИ

Поняття «електронний каталог» прийшло до нас із США. Дивно, але в англійській професійній лексиці немає еквівалента поєднанню «electronic catalog». Американці, почувши цей вираз, обов'язково запитають, що мається на увазі. На відміну від нашої країни, у Сполучених Штатах цей термін має кілька значень.

«Картотека» і «каталог» - різні поняття. У каталозі обов'язковим елементом бібліографічного запису є шифр зберігання документа та відповідність конкретному фонду, склад і зміст якого він розкриває. Будучи одним з основних проявів інформатизації бібліотек, ЕК створює умови для реалізації одного з головних принципів відкритого суспільства - принципу загальної доступності інформації.

 

ДСТУ 7. 76-96 дає таке визначення електронного каталога : «Електронний каталог (ЕК) - це бібліотечний каталог в машиночитаній формі, що працює в реальному режимі часу і надається в розпорядження читачів бібліотеки».

 

Загальний обсяг Електронного каталогу бібліотеки НТУ на 23.02.2022 року становить 161 376 документів.

 

Каталог містить бібліографічну інформацію і розкриває склад та зміст бібліотечного фонду друкованих (книги, брошури, періодичні видання, нормативно-технічні документи, дисертації, автореферати дисертацій, тощо), електронних документів (повнотекстові видання викладачів НТУ), бібліографічні описи статей і слугує для забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів бібліотеки та реалізації багатоаспектного інформаційного пошуку.

 

Електронний каталог періодичних видань містить бібліографічну інформацію про періодичні видання з фонду бібліотеки. Інформація про періодичні видання представлена за період з 2002 року по поточний рік.

 

Електронна картотека статей містить бібліографічні описи статей з журналів та збірників, що знаходяться в бібліотечному фонді з 2003 року.

 

Швидкість та оперативність пошуку, доступність 24 години на добу, 7 днів на тиждень роблять електронний каталог бібліотеки одним із найзатребуваніших ресурсів.

Доступ до електронного каталогу Бібліотеки НТУ здійснюється цілодобово за умов авторизації.

 

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ 

 

Мета створення електронної бібліотеки НТУ полягає в наступному: збереження та організація використання власних електронних інформаційних ресурсів в різних галузях знань та надання доступу до них користувачам бібліотеки із використанням засобів сучасних інформаційних технологій для підвищення ефективності і якості освітнього процесу.

 

Загальний обсяг Електронної бібліотеки на 24.03.2022 року становить 2 060 бібліографічних записів.

 

Електронна бібліотека є універсальною за змістом. Тематичний склад ресурсів визначається відповідно до освітнього та  наукового процесів університету.

 

Фонд Електронної бібліотеки містить у собі:

  • навчальні видання – підручники, посібники, курси та конспекти лекцій, навчально-методичні комплекси, практикуми, словники професорсько-викладацького складу університету;
  • наукові видання – автореферати дисертацій, монографії, що передані до Бібліотеки авторами (правовласниками);
  • матеріали та тези доповідей наукових конференцій професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів НТУ;
  • видання, які були передані до Бібліотеки редакційно-видавничим відділом Національного транспортного університету;
  • авторські видання інших видавництв, отримані через легітимні джерела комплектування;
  • власні електронні ресурси Бібліотеки (бібліографічні та повнотекстові бази даних, що сформовані зусиллями співробітників бібліотеки).

Рівень доступності:

  • локальний доступ (інформаційні ресурси, доступ до яких є тільки в локальній мережі НТУ).

З метою дотримання принципів академічної доброчесності та норм законодавства про авторське і суміжні права, доступ до електронних видань університету організовано за умов авторизації.

Для початку роботи з електронною бібліотекою (через електронний каталог)  необхідно авторизуватися.

 

Що таке «авторизація» і для чого вона потрібна?

Мається на увазі перевірка, що здійснюється комп'ютерною системою або сайтом для ідентифікації користувача перед отриманням їм права доступу до системи або інтернет-ресурсу. Авторизований користувач може виконувати в системі певні дії, не доступні іншим особам.

Авторизація потрібна для того щоб система змогла пізнати Вас, як свого користувача і допустити до своїх ресурсів.

 

Як виконати авторизацію?

Пройдіть за посиланням http://lib.ntu.edu.ua/catalog/login.html.

Перед Вами з'явиться вікно авторизації.

Початково є два поля, в яких введені користувачем дані перевіряються автоматично.

Поля форми авторизації повинні бути обов'язково заповнені. Потрібно ввести логін та пароль.

В поле "Логін" вводимо – ntu (маленькими літерами), а у поле "Пароль" –  ідентифікаційний податковий номер (складається з 10 цифр). Після цього натискаємо кнопку «Увійти».

Таким чином користувач потрапляє на сторінку інформаційно-пошукової системи електронного каталогу бібліотеки НТУ.

 

Що відбувається при введенні невірних даних?

Помилка при авторизації блокує відвідувача.

Помилка авторизації – це невірне введення логіна або пароля. При наборі кодових слів, користувач повинен звертати увагу на правильний порядок символів, регістр, встановлену розкладку клавіатури.

 

Як знайти повнотекстове видання викладача?

В поле «Автор» інформаційно-пошукової системи електронного каталогу потрібно ввести прізвище автора  електронного документа. 

Поставити позначку у вікні «Електронна копія» (в нижній частині сторінки) і здійснити запуск кнопкою «Вибрати».

Після відкриття переліку бібліографічних описів навчально-методичних посібників певного автора вибрати потрібний документ і здійснити запуск гіперпосилання.

 

У випадку виникнення проблем при входженні до електронного каталогу просимо звертатися до Інформаційно-обчислювального центру НТУ за тел. +38 (044) 280-28-31

 

УВАГА! Документи з фонду Електронної бібліотеки призначені лише для особистого використання користувачів бібліотеки та не передбачають подальшого поширення, копіювання, публікації, тиражування будь-якими засобами, передачі іншим особам, використання з комерційною метою, розміщення на інших веб-сторінках, розсилання та ін. За порушення цієї вимоги користувачі несуть особисту відповідальність у відповідності до діючого законодавства України.

 

Статтею 444 Цивільного кодексу України визначено, що твір може бути вільно, без згоди автора та інших осіб, та безоплатно використаний будь-якою особою, як цитата з правомірно опублікованого твору або як ілюстрація у виданнях, радіо- і телепередачах, фонограмах та відеограмах, призначених для навчання, за умови дотримання звичаїв, зазначення джерела запозичення та імені автора, якщо воно вказане в такому джерелі, та в обсязі, виправданому поставленою метою.

 

Отже, працюємо спільно, будемо на зв’язку й надалі.

 27-03-2022

КОРОТКІ ПОРАДИ СТУДЕНТАМ

 

ЯК НАПИСАТИ ТЕЗИ ДО ДОПОВІДІ ЧИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ?

Написання наукової роботи часто передбачає стислу презентацію основних думок та результатів дослідження, викладених чи проведених у цій праці. Одним із форматів такого представлення є тези доповіді – для виступу на конференції чи захисту кваліфікаційної роботи. Консультант Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, Євген Ніколаєв, Ph.D., у черговому відео «Короткі поради» ділиться підказками стосовно написання якісних тез доповіді.

У цьому відео ви дізнаєтеся зокрема:

- що таке тези доповіді, навіщо їх писати та які вимоги до їх написання;

- про структурні елементи тез доповіді; - алгоритми підготовки тез доповіді за результатами завершеного дослідження;

- про типові помилки, яких допускаються при написанні тез;

- про академічну доброчесність під час написання тез.

 27-03-2022

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТЕАТРУ

Цікаво, що японський театр кабукі, де всі ролі, навіть жіночі, грають чоловіки, заснувала саме жінка. Її звали Окуні і вона була служницею якогось святилища в 17 столітті. Вона та інші жінки виконували тоді також всі ролі, в тому числі і чоловічі. Однак незабаром керівництву країни не сподобалася ця аморальна атмосфера і жінок в театрі кабукі замінили юнаками, а згодом зрілими чоловіками. У наш час традиції вже не настільки сильні, і в деяких трупах жіночі ролі стали знову виконувати жінки.
А от Пітера Пена в театральних постановках частіше грають не хлопчики, а жінки мініатюрної статури. Однією з причин цього стало те, що в Англії в перші десятиліття 20 століття, коли Джеймс Баррі написав твір, діяв закон, що забороняє дітям до 14 років працювати після 21 години.

Міжнародний день театру було встановлено при ЮНЕСКО з ініціативи делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру 1961 року. Відтоді щороку театральні колективи з усього світу відзначають своє професійне свято, а саме — 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.

 20-03-2022

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

"Поезія так відрізняється від прози, як танець від прогулянки пішки".

Вейн, Джон, англійський поет, письменник, критик

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ: ІСТОРІЯ СВЯТА

Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.

Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі.

 

"Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" – пише Ліна Костенко.

 

Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей.

 

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року.

Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: “Не люблю віршів всіляких поетів!”, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.

 20-03-2022

КОРОТКІ ПОРАДИ СТУДЕНТАМ

 

РЕДАГУВАННЯ НАУКОВИХ ТЕКСТІВ

Сьогодні представляємо вашій увазі відео із серії «Короткі Поради від SAIUP».

Короткометражні відео мають на меті надати студентам, аспірантам, дослідникам та усім зацікавленим практичні поради щодо написання різних видів академічних текстів (наукових робіт, тез, різних видів есе, рецензій тощо), а також етапів роботи над ними (редагування, оформлення літератури та ін.).

 

У відео «Редагування наукових текстів» від Богдани Романцової ви дізнаєтесь:

– що потрібно знати про саморедагування;

– з чого розпочати;

– етапи процесу редагування;

– практичні поради, що допоможуть підготувати вашу дипломну роботу чи інший науковий текст на «відмінно».

 

Богдана – редакторка видавництва «Темпора», літературна критикиня та літературознавиця, і має колосальний досвід роботи із текстами.

 18-03-2022

ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ ЛІНИ КОСТЕНКО

 

 

 

19 березня 2022 року виповнюється 92 роки українській поетесі Ліні Костенко. Пропонуємо вам дізнатись маловідомі факти з життя цієї видатної жінки.

 

У радянські часи поетеса була активною учасницею дисидентського руху, за що її твори були забороненими для друку впродовж 14 років. Це був важкий удар для письменниці, і вона навіть оголосила голодування. Однак акція протесту не дала жодного результату, і Ліні довелося навчитися жити у творчій ізоляції. Саме в цей час вона написала свої найвідоміші твори "Берестечко" і "Маруся Чурай".

 

 

Докладніше

 
У дитинстві Ліна мріяла стати льотчицею. Бажання було настільки сильним, що вона змайструвала собі саморобний парашут із старої маминої парасолі та простирадла, піднялася з ним на горище і стрибнула. Тоді маленька Ліна ледве не загинула, тому з мрією дитинства було покінчено. Вже дорослою Костенко стала педагогом і лише згодом відкрила талант до поезії.
 
Про молоду Ліну ходять легенди. Кажуть, вона була дуже екстравагантною жінкою і багато курила. У неї закохувалися відомі чоловіки: зокрема, прихильності Ліни добивались українські поети Василь Симоненко та Дмитро Павличко. Другий навіть зізнався, що досі береже коробку сірників, яку придбав декілька десятків років тому спеціально для того, щоб при зустрічі прикурити Ліні цигарку.
 

Один твір письменниці екранізували. Це – кіносценарій "Перевірте свої годинники" 1963 року. У ньому розповідається про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм зняли у 1964 році, але його так і не побачили глядачі. Його так переробили, що Костенко відмовилася від авторства.

 

Ліна Костенко вміє відмовляти не тільки колегам: вона відмовилась і від премії «Золотий письменник України», не пояснивши нічого жодним словом, і від звання Героя України, який хотів їй вручити президент Віктор Ющенко, а фраза «Політичної біжутерії не ношу» стала мало не афоризмом.

 

У 2005 році Ліна Костенко взяла участь в експедиції до Чорнобильської зони. Письменниця активно працювала нарівні з усіма вченними, рятуючи предмети побуту і артефакти народної культури від знищення і забуття.

 

Дочка Ліни Костенко Оксана Пахльовська теж стала письменницею, вона живе з матір’ю в Києві. А от син поетеси працює програмістом у Штатах. Внучка ж Костенко Ярослава Франческа-Барб’єрі вивчає фіософію у Римському університеті «Ля Сап’єнца», де її мама завідує кафедрою україністики. 

 

Ліна Костенко має чимало регалій, хоча вони для неї нічого не значать. Вона почесний доктор Чернівецького національного університету (2002); лауреат державної премії ім. Тараса Шевченка (1987, за роман «Маруся Чурай» і збірку  «Неповторність»); лауреат Міжнародної мистецької премії ім. О.Теліги (2000). Також її було нагороджено Почесною відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого  у березні 2000 року.

 

У 2015 році Ліна Костенко приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО». Книжки Ліни Костенко передали в зону АТО. Для бійців добровольчого батальйону особливого призначення МВС України «Київ-1», а також дітей, які залишаються у зоні АТО, було зібрано гуманітарну допомогу та подарунки – книжки. Так Ліна Костенко у переддень свого 85 річного ювілею передала на фронт кілька збірок своїх поезій з побажаннями та словами підтримки, написаними власноруч. 

 

У 2018 році у Львівській центральній міській бібліотеці презентували унікальний подарунок «Книга для Ліни», яку створила творча лабораторія «Лапудики» до Дня народження Ліни Костенко. Це  книга ручної роботи з переписаними віршами Ліни Костенко. Кожен охочий мав можливість написати свого улюбленого вірша, з яких складатиметься книга. До проекту долучилося доволі багато шанувальників поетеси. А 25 березня книгу передали особисто Ліні Костенко.

 

Ліна Костенко усім своїм життям і творчістю засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито: «...не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі королю».

 

Армія ФМ 

 23-02-2022

КОРОТКІ ПОРАДИ СТУДЕНТАМ

 

ОФОРМЛЕННЯ СПИСКІВ ДЖЕРЕЛ. ЦИТУВАННЯ ТА ПОСИЛАННЯ

Завершуєте кваліфікаційну чи наукова робота (дипломна, дисертація, стаття тощо), але залишилося попрацювати над впорядкування списків використаної літератури? Світлана Чуканова, Ph.D., завідувачка сектору Наукової бібліотеки, координаторка Американської бібліотеки ім. В. Китастого в НаУКМА, у відео «Оформлення списків джерел. Цитування та посилання» розповість:

- про стратегії уникнення плагіату (цитування, перефразування та узагальнення);

- що «можна», а що «заборонено» під час цитування, перефразування та узагальнення;

- як «балансувати голос» у науковому тексті;

- про внутрішньотекстові та посторінкові посилання;

- як правильно оформлювати україномовні та іншомовні джерела під час написання контрольних, курсових, дипломних робіт;

- про стилі цитування та бібліографічних менеджерів.

 
Сторінка: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23