31-12-2023

СВЯТА УКРАЇНИ

 



28-12-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (грудень 2023)".

 



21-12-2023

ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ ДЛЯ СПІЛЬНОТИ ЗВО

 

 

Дата та час проведення: 9 січня 2024 р. з 11:30 до 13:00.

 

ТЕМА “ЛІЦЕНЗІЇ СС – ОДИН З МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ЕКОСИСТЕМИ ВІДКРИТИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ (OER) В УКРАЇНІ”.

 

Говоритимемо про:

* Чому саме Ліцензії СС забезпечують фундаментальність «будівельних» блоків для OER?

* Які аргументи є найбільш дієвими для викладачів і всіх освітян в прийнятті та адаптації OER?

* Чи актуальні ліцензії СС для питання "GPT чат + створення OER"?

* Практики використання OER в похідних творах (адаптації/ремікс) в Politecnico di Milano тощо.

 

Вебінари відбуватимуться на платформі ZOOM.

 

Реєстрація за покликанням 

Докладніше



18-12-2023

ДО 190 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

 

22 грудня виповнюється 190 років від дня народження відомої української письменниці, перекладачки, класика української літератури, Марії Вілінської – більше відомої за літературним псевдонімом Марко Вовчок. Вона була чи не єдиною жінкою, яка писала про історичне минуле України, а її твори високо оцінили представники демократичного напряму в літературі, відзначаючи його соціальне спрямування.

З літературною спадщиною Марка Вовчка ви можете ознайомитись переглянувши книжкову виставку та матеріали про життєвий і творчий шлях письменниці на абонементі художньої літератури (НБК, 8 поверх, 803 кімната).

Для пошуку інших видань радимо скористатись електронними ресурсами бібліотеки.

 



04-12-2023

ДО 110 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

Людина-легенда, символ епохи, гордість України, знаменитий лікар, легенда кардіології, хiрург-новатор, письменник-мислитель, бiокiбернетик-фiлософ, громадський діяч…  Але найголовніше, Амосов  – це лікар, який врятував життя тисячам людей. Його головною зброєю був скальпель. Операції на стравоході, легенях, і особливо на серці він робив при загрозі швидкої смерті пацієнтів, часто в умовах, коли ніхто інший їх зробити не міг. Амосов –  остання надія для мільйонів. Він не завжди перемагав смерть, але завжди боровся до останнього.

6 грудня  відзначається 110 років  від  дня  народження Амосова Миколи Михайловича. Докладніше ...

 



28-11-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 
 
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
У листопаді місяці фонд Електронної бібліотеки НТУ поповнився новими повнотекстовими виданнями. Докладніше меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (листопад 2023)".
Пропонуємо вашій увазі багатотомну фундаментальну роботу, «Історія України-Руси», від найвідомішого українського історика. Над нею Михайло Грушевський працював протягом усього свого життя, через що, її публікація розтягнулась в часі, майже, на півстоліття. Перші томи були надруковані в кінці 1890-х, останній вже після смерті автора. В радянські часи книга була під забороною. Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою.
 


27-11-2023

ПОДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

 

 

Бібліотека Національного транспортного університету щиро вдячна нашим користувачам за подаровані в листопаді книжки з історії України. Дарування книжок надійне джерело поповнення  бібліотечного фонду і давня доброчинна традиція. Ваш внесок сприятиме культурному і духовному зростанню молоді і знайдуть свого читача.

 

Долучайтесь до акції «Подаруй бібліотеці книгу».

 



23-11-2023

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок
Накоїв чорної біди,
Це звір огидної породи,
Лох-несс холодної Неви.
Куди ж ви дивитись, народи?!
Сьогодні ми, а завтра - ви. (Ліна Костенко)
 
Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів 1932-1933, 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. В бібліотеці НТУ розгорнуто тематичні виставки до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.
В науковому читальному залі (НБК, 8 поверх, кімната 802) представлені публіцистичні, історичні, наукові, фото та інші документи, в яких відображені страшні факти страждань та болю українського народу.
На абонементі художньої літератури (НБК, 8 поверх, кімната 803) можна ознайомитись з творами поетів і письменників які розповідають про головні причини трагедії наголошуючи на її штучності.
Країна вдруге схиляє голову в скорботі, під час повномасштабної війни, яка супроводжується загибеллю українців, руйнуванням міст, знищення тисяч сіл. Трагічні події сьогодення підтверджують , що треба не тільки знати і пам’ятати історію свого народу, а й передавати дітям та онукам ці знання. Запалить вогник у своєму вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу Українців у боротьбі за вільну Державу – Україну.
 


13-11-2023

ДО 105 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

 

Патон Борис Євгенович — український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952); Президент АН України (з 1962), перший нагороджений званням Герой України; директор Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАНУ (з 1953); генеральний директор Міжгалузевого науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона» (з 1986); президент Міжнародної асоціації академії наук (з 1993); член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України (з березня 1996); голова Комітету з Державної премії України в галузі науки і техніки (з грудня 1996); член Державної комісії з питань реформування, розвитку Збройних сил України, інших військових формувань, озброєння та військової техніки (з березня 2003); перший заступник голови Національної ради зі сталого розвитку України (з травня 2003).

Докладніше



30-10-2023

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

 

27  жовтня, в день вшанування пам’яті  Преподобного Нестора Літописця, з чим ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови, все світове українство відзначало «День української писемності та мови».

Традиційно до цього свята долучилась і Бібліотека НТУ презентувавши новинки, що надійшли до її фонду та які популяризують українську мову та культуру.

Носіїв рідної мови з кожним роком стає дедалі більше, молодь все частіше спілкується українською у соцмережах та вживає у мовленні.  Кожен говорячи українською, наближає Перемогу!

 




Сторінка: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23