22-02-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками кафедр переглянувши меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (січень-лютий 2023)".

 

 

 

 21-02-2023

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо Вашій увазі тематичний огляд “Козак Мамай – генетичний код нації”.

У багатовіковому історичному поступові цей загадковий образ виявився духовним символом українців, уособленням ідеалів народу, його світоглядних орієнтирів.

Тематичний огляд приверне увагу читачів, які цікавляться історією козацтва України. Ви дізнаєтесь багато цікавих фактів про визначну постать легендарної людини і видатного, на ті часи, полководця – Мамая.

Для більш детального вивчення  образа  “Козака Мамая” Вашій увазі представлені літературні та наукові видання.

 

 16-02-2023

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

 

День Героїв Небесної Сотні  - пам’ятний день,  встановлений указом Президента України від 11 лютого 2015 року і відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників  Революції Гідності та увічнення пам’яті  Героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого почалася війна, в якій українці захищали свої цінності, а путінський режим намагався підкорити Україну. Героями Небесної Сотні стали люди різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Найстарішому виповнилося 82 роки, а наймолодшому – лише 17. 

Докладніше

 

Розстріл активістів Майдану є одним з найтрагічніших етапів сучасної історії України. 105 учасників Революції Гідності посмертно присвоєно звання Герой України. Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв – захисників держави у книзі вічної пам’яті. Тому ми й говоримо, що Небесна Сотня – то перша когорта вже Небесної Січі.

 

Долучаючись до вшанування  пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотека Національного транспортного університету пропонує ознайомитись з книжковою виставкою «До дня Героїв Небесної Сотні». В експозиції представлені книги і публікації в журналах та збірках з фонду бібліотеки,  які розкажуть про тих, хто не побоявся куль та   поклав своє життя за Україну.

 

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами та традиційними каталогами. Виставка експонується на 8 поверсі НБК, кім. 802 (науковий читальний зал).

 

 13-02-2023

БІБЛІОТЕЧНИЙ ДОСВІД

 

 

 

10 лютого 2023 року в. о. директора бібліотеки  Олена МІРОШНИК взяла участь в нараді керівників університетських бібліотек Києва та Ірпеня на базі Наукової бібліотеки Українського державного університету ім. М. Драгоманова  за темою «Особливості роботи бібліотек ЗВО під час воєнного стану». На нараді колеги ділились досвідом щодо вимог до бібліотек під час проходження університетами акредитацій освітніх програм, підтримки наукових досліджень, академічної доброчесності та інших питань.

 

 

 08-02-2023

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖІНОК І ДІВЧАТ У НАУЦІ

11 лютого, починаючи з 2016 року, за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Заснуванню цієї дати передувала прийнята 20 грудня 2013 р. резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій зізнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Вже через два роки на черговому пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН резолюцію (70/212) проголосили 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці. Україна належить до країн із високим рівнем участі жінок в наукових дослідженнях і розробках. Причому на даний момент в Україні жінок у науці 47% — майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі.

У 2018 році була запроваджена українська премія, яка є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО “Для жінок у науці”. Вона створена для молодих жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) та заохочення їх до розвитку української науки.

Докладніше

 

Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У галузі технічних наук їх всього - 34,1%.

За останні три роки число учасниць у відділеннях фізики, математики і астрономії Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН зросло на 10% у кожному відділенні, а у сфері технічних і комп’ютерних наук – на 15%. Така тенденція згодом виведе Україну в десятку світового рейтингу.

Паростки перших наукових шкіл КАДІ, заснованих нашими вченими , у тому числі жінками-науковцями дали непересічний урожай комплексу сучасних досліджень.

 

Серед перших жінок-науковців нашого Університету були:

Безбородова Горислава Борисівна;

Здерева Тамара Олександрівна;

Колосюк Діна Сергіївна;

Стасовська Оксана Артемівна.

 

Цю славетну традицію продовжують сучасні наукіні нашого Університету. Багато з них очолюють структурні підрозділи НТУ:

Автушенко Ірина Борисівна;

Базилюк Антоніна Василівна;

Бакуліч Олена Олександрівна;

Богачевська Ірина Вікторівна;

Воркут Тетяна Анатоліївна;

Заяц Ольга Василівна;

Козак Людмила Степанівна;

Комчатних Олена Вікторівна;

Лебідь Вікторія Вікторівна;

Ложачевська Олена Михайлівна;

Мейш Юлія Анатоліївна;

Парфентьєва Олена Геннадіївна;

Рутковська Інесса Анатоліївна;

Славінська Олена Сергіївна;

Філіпова Галина Андріївна;

Харченко Анна Миколаївна;

Хрутьба Вікторія Олександрівна;

Ципко Вікторія Віталіївна;

Чечет Анна Михайлівна;

Шевчук Леся Олесіївна;

Шпиг Альона Юріївна;

Ярова Руслана Василівна.

 

Ще багато жінок і дівчат НТУ присвятили своє життя науці, зробили особистий внесок у її розвиток та щодня діляться своїми знаннями зі студентами.

 

Вітаємо представниць прекрасної статі з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці. Зичимо Вам натхнення до реалізації задумів, проєктів, суспільного визнання, упевненості у власних силах! 

 06-02-2023

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

«Місто – це книга, а вулиці сторінки, або лінії долі на долоні міста»

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо Вашій увазі тематичний дайджест “Старожитності Печерська”. Гортаючи його сторінки Ви побачите як змінювалось обличчя цього унікального району Києва протягом століть.

Стародавні будівлі, як і люди мають свої неповторні долі. Ви побачите унікальні споруди минулих століть та дізнаєтесь багато цікавих фактів про історію їх створення. Переживши чимало воєн, революцій та інших суспільних потрясінь, ці перлини архітектури України так само дивують нас своєю урочистістю і довершеністю, як і в далекі минулі часи.

Проходячи заклопотано повз цих шедеврів архітектурного мистецтва, знайдіть у щоденній суєті хочаб кілька хвилин і зупиніться. Помилуйтесь цими неповторними витворами людських рук, і Ви відчуєте, що життя – не така все ж кепська річ, як нам інколи здається.

 

Інформаційно-бібліографічний відділ

 27-01-2023

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив День пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору Аушвіц неподалік  польського  Освенціма. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.  

 23-01-2023

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Запрошуємо вас до перегляду нових надходжень літератури, що надійшли до бібліотеки у січні місяці (меню сайту : «Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові книги у бібліотеці» ).

 

 17-01-2023

ДОСЛІДНИКАМ

 

ВЕБІНАРИ «CLARIVATE» ДЛЯ НАУКОВЦІВ: РОЗКЛАД ЗАХОДІВ НА ПЕРШИЙ КВАРТАЛ 2023 РОКУ

Вебінари безкоштовні, українською, у WEBEX, зверніть увагу що WEBEX не підтримує операційну систему ХР та нижче і застарілі версії браузера, оберіть відповідну техніку заздалегідь. Необхідна попередня реєстрація, оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Докладніше

 
26 січня 2023 року
СЕРІЯ «RESEARCH SMARTER»
Тема: «Про фінансування наукових досліджень».
Тези: Стратегічні плани науково-дослідних установ і фінансових установ є центральним елементом планування й визначення майбутнього напряму, тому надзвичайно важливо відстежувати вплив і фінансування досліджень. Приєднуйтесь, аби дізнатися більше про аналіз фінансування досліджень, зокрема про те, як визначити історичні тенденції й узгодити результати з вашим стратегічним планом. Організатори також розкриють ландшафт фінансування у вашій спеціальності, розкажуть, хто фінансує лідерів у вашій галузі й багато іншого.
Реєстрація: перейдіть за посиланням, натисніть на слово «Register» і заповніть анкету.
 
9 лютого 2023 року
СЕРІЯ «CLARIVATE НАУКОВЦЯМ 2023»
Тема: «Відкритий доступ в Україні та світі».
Тези: Традиційний вебінар на честь річниці оголошення Будапештської ініціативи відкритого доступу. Що таке відкритий доступ, відкрита наука? Можливості, виклики науковцям установам, державі. Хто, як і скільки платить за публікацію, як друкуватися безкоштовно? Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: перейдіть за посиланням, натисніть на слово «Register» і заповніть анкету.
 
9 березня 2023 року
СЕРІЯ «CLARIVATE НАУКОВЦЯМ 2023»
Тема: «Публікаційний процес в деталях».
Тези: Оприлюднення результатів дослідження – важливий етап будь-якого дослідження. Те, де і як буде опубліковано ваші дані, впливатиме на подальшу кар’єру, отримання визнання колег, можливість встановлення ефективних партнерств, отримання грантового фінансування. На вебінарі: чому і як обрати видання, індексовані у Web of Science; як зберегти цей перелік; які бізнес-моделі видань і як опублікуватися безкоштовно; рецензування та його види; оформлення публікацій за форматом видання. Відповіді на питання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету
 


16-01-2023

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

Василь Стус – поет світового рівня, що майстерно володів верлібром, літературознавець, який розпочав моральну реабілітацію письменників Розстріляного відродження, блискучий перекладач Рільке і Ґете, та один з найвідоміших українських політв'язнів, чиє ім’я є символом правди й незламності українського духу.

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

До 85-річчя від дня народження поета бібліотека підготувала бібліографічний покажчик "Людина – це обов’язок, а не титул…". Покажчик відкриє всім зацікавленим читачам духовну та творчу велич В. Стуса. Дасть можливість оцінити масштаб його особистості, відчути інтелектуальний і духовний потенціал цієї унікальної постаті.

Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.

 

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20