11-06-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

13 червня - День народження київського трамваю

Ви коли-небудь замислювалися, що робить місто затишним та приємним? Мабуть, парки, водойми, зелень, гарна архітектура – відповісте ви. Якщо ми згадаємо стереотипні уявлення про затишне та гарне європейське місто, в нас почнуть виринати картинки з європейських фільмів, де часто в кадрах проскакує трамвай. Трамвай додає місту шарму та своєрідної елегантності.

Якщо ж трамваї такі особливі, то чому ми так мало знаємо про них у нашій країні?

Ви цікавитесь історією свого міста?  Тоді дайджест «Історія київського трамваю» саме для вас.

 10-06-2024

НОВИЙ РОЗДІЛ

 

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

Навички використання е-ресурсів бібліотеки формуються в процесі користування ними. Саме тому постає необхідність удосконалення цього досвіду. 

На сайті бібліотеки створено новий розділ «Пошук у е-каталозі».

Вивчивши запитання, що час від часу надходять до бібліотеки, відділ ІТ та КЗ створив покрокову інструкцію (з картинками) для роботи з електронним каталогом бібліотеки НТУ.  В ній викладено послідовність дій при роботі, а саме пошук (за атрибутами, в класифікаторах) та завантаження документів.

Сподіваємось, що матеріал, розміщений у цьому розділі, вдосконалить ваші знання, вміння та навички.

Інструкція має практичну спрямованість, адресовану студентам, аспірантам, професорсько-викладацькому складу та співробітникам НТУ.

 10-06-2024

ЗАКОНОДАВЧА БАЗА

 

ЗА ПЛАГІАТ ТА НАПИСАННЯ РОБІТ ЗА ДОПОМОГИ CHATGPT БУДУТЬ НОВІ САНКЦІЇ : Верховна Рада підтримала законопроект про академічну доброчесність

6 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 10392 про академічну доброчесність, зареєстрований 8 січня у парламенті великою групою депутатів на чолі зі спікером Русланом Стефанчуком. Він передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту і плагіат у науковій діяльності.
Зокрема тим особами, які мали плагіат в своїх роботах, можуть запропонувати добровільно відмовитися від присудженого наукового ступеня чи вченого звання. Докладніше ...
 


03-06-2024

«НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ В ОБЛИЧЧЯХ»

 

 

До відзначення 80-річчя із часу створення Національного транспортного університету Бібліотека започаткувала проект «НТУ в обличчях», який ми представили на нашому сайті.

Завдяки цій ініціативі ми привертаємо вашу увагу до досягнень нашого університету та його викладачів,  які її  творять, показуємо ідеї та цінності , якими ми керуємося. 

Це надзвичайні  історії людей, що передають студентській молоді власні знання, енергію, розум, уміння, які люблять університет і пишаються ним та спонукають до нових наукових досягнень молодих вчених. Докладніше ...

 28-05-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

 

До Дня Києва в науковому читальному залі НБК (8 поверх, кім. 802) розгорнуто книжкову виставку на якій представлено літературу, присвячену історії Києва, його вулиць та площ.

Пропонуємо вашій увазі видання з фонду нашої бібліотеки та давайте разом вивчати історію нашої столиці.

З днем народження, рідне місто!24-05-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 21-05-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

Київ — місто, вкрите архітектурними та скульптурними перлинами, що вражають як туристів, так і місцевих жилетів. Давня історія нашого міста переплітається з історичними подіями, оповитими легендами, та великими культурними досягненнями талановитих людей, які закарбували свої імена в нашій історії.  Звичайно,  кияни здавна прагнули зберегти пам'ять про минуле та вшанувати видатних особистий чи певні події завдяки незвичайним пам'ятникам.

Деякі з цих пам'ятників відомі по всьому світу, а про деякі не знають навіть місцеві жителі.

Пам'ятники Києва не лише прикрашають його вулиці, але й розповідають нам частину історії цього древнього міста через кожен витвір скульптури та архітектури.

Пропонуємо вашій увазі тематичний дайджест  “Пам’ятники Києва“.

 21-05-2024

ФУНДАТОРИ НТУ

 

 

 

 

23 травня 1923 року народився доктор технічних наук, професор, проректор Київського автомобільно-дорожнього інституту з наукової роботи, завідувач кафедри проектування доріг, перший завідувач кафедри українознавства Хом’як Ярослав Васильович.

Розроблена професором Я. В. Хом’яком методика проектування мереж автомобільних доріг знайшла широке впровадження як у країнах колишнього Радянського Союзу, так і за кордоном. Висока якість наукових робіт, виконуваних під керівництвом професора, неодноразово підтверджувалася високими нагородами.

Колишні учні Ярослава Васильовича з теплотою згадують свого вчителя. Докладніше 

 

 20-05-2024

КОНФЕРЕНЦІЇ НТУ

 

 

 

15 травня  до 80-ї ювілейної конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів НТУ бібліотека Національного транспортного університету представила книжкову виставку «Національний транспортний університет. Наукова діяльність».

Учасники конференції мали змогу ознайомитись з працями науковців університету за останні десять років, які зберігаються у фонді бібліотеки.

 

 18-05-2024

НТУ В ОБЛИЧЧЯХ

 

 

«Вчора - це історія, завтра - це таємниця, а сьогодні - подарунок долі». Ганна Елеонора Рузвельт

 
Національний транспортний університет… у нашому уявленні одразу ж виникають імена цілої плеяди видатних учених життя і діяльність яких була нерозривно пов'язана з цим вишем. Багатьом із нас завжди було цікаво, як знаменитості та інші популярні особистості досягли вершини у своїй справі, як знайшли дорогу до успіху і в чому ж полягають їхні секрети.
 
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Відділ ІТ та КЗ бібліотеки пропонує вашій увазі галерею «Національний транспортний університет в обличчях», роботу над якою він розпочав нещодавно. Тут ви можете знайти короткі довідки з біографій особистостей минулого і сьогодення, чиє життя так чи інакше пов’язано з Університетом.
 

«Кожна людина на землі, чим би вона не займалася, відіграє головну роль в історії світу. І зазвичай навіть не знає про це». Пауло Коельйо

 

Біографії цих особистостей, не тільки розкривають нам нові сторони  їх життя, а й мотивують і надихають на нові звершення, на досягнення великих цілей. Кожна біографічна довідка містить основні дані про життєвий і творчий шлях особистості, а також отримані результати в тих галузях, де вона активно працювала/працює.

Матеріал ми беремо з відкритих джерел Інтернету, а також із книжок та газети "Автодорожник".

 

ВАЖЛИВО!

Галерея розміщена на окремій платформі. Ознайомитися з нею можна перейшовши за посиланням: https://bibliotransformer.blogspot.com/ або натистувши кнопку «НТУ в обличчях» на офіційному сайті бібліотеки НТУ (верхня панель). Будемо раді, якщо ви станете нашими підписниками. Ми завжди раді спілкуванню!

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20