ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ 

 

1. Доступ до електронних ресурсів бібліотеки здійснюється цілодобово. 

2. Повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ надаються через авторизацію в електронному каталозі :

    в поле "Логін" вводимо – ntu (маленькими літерами), а у поле "Пароль" –  ідентифікаційний податковий номер.

    Після цього натискаємо кнопку «Увійти».

3. В поле «Автор» ввести прізвище автора  електронного документа. 

4. Поставити позначку у вікні «Електронна копія» (в нижній частині сторінки) і здійснити запуск кнопкою «Вибрати».

5. Після відкриття переліку бібліографічних описів навчально-методичних посібників певного автора вибрати потрібний документ і здійснити запуск гіперпосилання.

  

Рівень доступності Електронної бібліотеки - локальний.

Сторонні користувачі бібліотеки НТУ не можуть отримати віддалений доступ. Видання Електронної бібліотеки є об’єктами авторського права та охороняються міжнародними конвенціями і законодавством України.

 

ХОЧУ ЗАЙТИ В ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ, АЛЕ НЕ ВИХОДИТЬ. ЩО РОБИТИ?

Помилка при авторизації блокує відвідувача. При наборі кодових слів, користувач повинен звертати увагу на правильний порядок символів, регістр, встановлену розкладку клавіатури.

 

У випадку виникнення проблем при входженні до електронного каталогу

просимо звертатися до Інформаційно-обчислювального центру НТУ

за тел. +38 (044) 280-28-31

 

 

 

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ПОШУКОВОЮ СИСТЕМОЮ У  ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ 

 

За допомогою пошукової системи "УФД"Бібліотека" можна здійснювати пошук документів та переглядати інформацію про них.

  

ПОШУК ЗА АТРИБУТАМИ

 

При пошуку за атрибутами можна відібрати документи, атрибути яких (поля бібліографічного опису, такі як «Автор», «Назва», «Рік видання» тощо) мають необхідні значення. Спочатку на сторінці виводиться скорочений перелік найбільш уживаних атрибутів. Якщо треба виконати пошук за більш специфічними атрибутами, виберіть посилання «Розширений перелік полів». Якщо треба повернутися до скороченого переліку, виберіть посилання «Скорочений перелік полів».

  

Щоб відібрати документи за значенням якогось атрибута, введіть необхідне значення (або кілька перших символів) у відповідне поле. При цьому регістр введених символів не враховується. Наприклад, якщо в полі «Автор» ввести «а», то будуть відібрані всі документи, автор яких починається з «а або з «А». Якщо ввести «ан», то відповідно, будуть відбрані всі документи, автор яких починається з «АН», «Ан», «аН» чи «ан».

 

При пошуку за назвою можна шукати не лише за початком назви, але й за окремими словами, що входять до назви. Для цього треба вибрати умову пошуку «Містить слова» і ввести необхідні слова, розділяючи їх знаком пробілу. Якщо, наприклад, в полі «Назва документа» ввести слова «місцеве» і «самоврядування», то будуть відбрані всі документи в назві яких містяться ці слова. Якщо в кінці слова ввести знак *, будуть шукатися всі слова, що починаються так, як введене слово. Цю можливість доцільно використовувати, якщо слово має багато словоформ. Наприклад, замість того щоб вводити «місцеве» «місцевого» «місцевим», можна просто ввести «місцев*».

 

При пошуку за анотацією завжди використовується умова «Містить слова».

 

При пошуку за роком видання передбачено два поля. Якщо заповнене перше з них, будуть відібрані всі документи, видані цього року і пізніше. Якщо заповнене друге поле, будуть відібрані всі документи, видані цього року і раніше. Якщо заповнено обидва поля - перевіряються обидві умови. Наприклад, якщо нам треба відібрати всі документи, видані у 2000 році, в обох полях треба ввести значення «2000».

 

Деякі атрибути, такі як «Мова» чи «Вид документа» мають фіксований перелік можливих значень. Тому для них значення не вводиться, а вибирається із запропонованого списку.

 

Пошук за атрибутами комбінується з пошуком у класифікаторах, тому якщо ви вибрали певну тему, пошук за атрибутами буде виконуватися лише серед документів, що належать до цієї теми.

 

ПЕРЕГЛЯД РЕЗУЛЬТАТІВ ПОШУКУ

 

Після того, як необхідні умови вибору введені, вкажіть, скільки документів виводити на одній сторінці (стандартне значення - 20) і натисніть кнопку «Вибрати» в верхній або нижній частині пошукової форми. Крім результатів пошуку, на сторінці будуть виведені умови пошуку (для контролю), загальна кількість знайдених документів і діапазон документів.

 

Якщо знайдених документів - 0, перевірте умови пошуку. Можливо, було введено «зайві» умови, або деякі дані введені неправильно (наприклад, зроблено орфографічну помилку). Якщо все введено правильно, це означає, що відповідних документів у бібліотеці немає або інформація про них ще не занесена до бази даних системи.

 

Якщо у системі знайдено документи, які відповідають введеним умовам, буде виведено їх список. В кінці списку виводяться посилання на наступні та попередні сторінки з результатами пошуку. Якщо на першій сторінці потрібного документа немає, натисніть посилання 2 в нижній частині сторінки, потім 3 і так далі. При цьому деякі сторінки можна пропускати, можна повертатися на кілька сторінок назад. Таким чином гортайте сторінки доти, доки не знайдете потрібний документ. Якщо кількість відібраних документів дуже велика, спробуйте задати більш точні умови відбору і повторіть пошук.

 

У списку наводиться лише найважливіша інформація про документи. Якщо необхідні більш детальні відомості про документ, виберіть посилання «Опис документа».

 

Додаткову інформацію про Правила користування пошуковою системою можна отримати переглянувши розділ "Допомога", який знаходиться в правому верхньому куті Інформаційно-пошукової системи електронного каталогу.